Pro děti

pro dětiDěti jsou na Moravské stezce vždy vítány. Potěšit je může plavba po Baťově kanálu, jesenický ZOOpark v Rapotíně nebo řádění na skluzavkách a bazénech aquaparku v Uherském Hradišti. Především v jižní části je trasa podél Moravy vedena po bezpečných cestách odděleně od motorové dopravy.

Moravská stezka prostě dětem fandí.


Foto: CzechTourism, autor: Štěpán Vrzala

Tipy pro rodiny s dětmi:

JESENÍK

» Vodní tvrz - Vlastivědné muzeum Jesenicka

Vlastivědné muzeum v Jeseníku pořádá pravidelné výstavy určené přímo dětem. Starší děti a mládež ocení interaktivní výstavu Spirála času Země o vývoji naší planety.

 

RAMZOVÁ

» Horské minikáry

Ve znamém horském středisku se můžete svézt na 855 metrů dlouhé dráze na minikárách. Nahoru vás vyveze výtah a cesta dolů je již jen na vás!

 

BRANNÁ

» Kolštejn - hrad, welness, sportovní areál

Relax centrum Kolštejn nabízí velké možnosti rekreačního vyžití (welness). Děti určitě zaujme možnost vyjížďky na koloběžkách na okruhu dlouhém 7,5 km nebo místní lanové centrum. Za návštěvu stojí také hrad a zámek Kolštejn.

 

ŠUMPERK

» Zemědělský skanzen U Havlíčků Rapotín

V Rapotíně u Šumperka můžete s dětmi navštívit zemědělský skanzen. Jeho součástí je také muzeum veteránů, ZOO park a dětský zábavní koutek.

 

ZÁBŘEH

» Drážní stezka a železniční skanzen

V Zábřehu doporučujeme se vydat směr Hoštejn. Projet se můžete po bezpečné cyklostezce, která byla vybudována na tělese snesené železniční trati. Obdivovat můžete také malý železniční skanzen, kterému dominuje parní lokomotiva.

» Rekreační areál Bozeňov

Areál se nachází 8 km od Zábřehu, v klidné části Dolní Bušínov. Děti určitě potěší možnost koupání, velké dětské hřiště a adrenalinový park, jehož součástí je lanové centrum, bungee trampolína, lezecká věž, možnost si vyzkoušet lukostřelbu či skákací boty.

 

LITOVELSKÉ POMORAVÍ

» Sluňákov - Dům přírody Litovelského Pomoraví

Centrum ekologických aktivit města Olomouce, které se nachází v Horce nad Moravou nabízí řadu výukových programů pro děti. Novinkou je unikátní venkovní expozice Dům přírody Litovelského Pomoraví. Stavby jsou navržené s cílem podnítit návštěvníky ke smyslovému vnímání přírody a pomáhají kultivovat vztah k přírodě Litovelského Pomoraví.

 

OLOMOUC

Olomouc nabízí nepřeberné množství aktivit pro děti a mládež. Můžete se vydat do lanového centra Proud, sjet Moravu na raftu, zajít do aquaparku nebo do Laser Areny. Děti jistě ocení také návštěvu ZOO Svatý Kopeček.

 

KROMĚŘÍŽ

» Plavby na řece Moravě

V Kroměříži můžete své děti vzít na plavbu po řece Moravě nebo na Dlouhém rybníku v Podzámecké zahradě.

» Muzeum Kroměřížska

Muzeum Kroměřížska nabízí speciální programy a výstavy určené dětem a mládeži (např. tvořivé dílny).

 

ZLÍN

» ZOO Lešná

Pokud se rozhodnete navštívit město Zlín, určitě nevynechejte návštěvu ZOO Lešná.

 

UHERSKÉ HRADIŠTĚ A OKOLÍ

» Aquapark Uherské Hradiště

Děti bude nadšené z návštěvy aquparku v Uherském Hradišti, který nabízí koupání pod střechou i pod modrou oblohou a celou řadu atrakcí.

» Archeoskanzen Modrá u Velehradu

Vyzkoušet si život na Velké Moravě na vlastní kůži mohou děti v archeoskanzenu Modrá u Velehradu.

» Hrad Buchlov

Navštivte s dětmi středověký hrad Buchlov. Pro rodiny s dětmi je připraven speciální okruh "S pastelkami po hradu Buchlov"

» BAŤŮV KANÁL

Děti zajisté ocení plavbu na Baťově kanále. Nasednout můžete na celé řadě míst (Otrokovice, Uherské Hradiště, Veselí nad Moravou, Strážnice, Hodonín). Na lodi můžete převézt i svá kola.

 

STRÁŽNICE

» Skanzen Strážnice

Strážnický skanzen nabízí speciální prohlídky pro děti. Děti si vyzkouší způsob života jejich vrstevníků v době jejich prababiček. Vidí, jak se dříve bydlelo, jaké byly povinnosti dětí a s čím si děti hrály. Vydejte se na zábavnou prohlídku, na které vás bude provázet Fanošek.

 

LEDNICKO-VALTICKÝ AREÁL

Lednicko-Valtický areál, který je zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, si zaslouží vaši pozornost. Navštivte s dětmi některou z řady historických památek nebo se vydejte na plavbu po řece Dyji.Fotogalerie:


Cyklostezky - záruka klidu pro rodičeHračka musí být vždy při ruceVoda je na každém kroku, což děti ocení.Na nezbytné prolízačky se pamatujeSe spánkem je třeba počítatNe prohlídka, ale odpočinek a hru potřebují děti


Fotogalerie:


Cyklostezky - záruka klidu pro rodičeHračka musí být vždy při ruceVoda je na každém kroku, což děti ocení.Na nezbytné prolízačky se pamatujeSe spánkem je třeba počítatNe prohlídka, ale odpočinek a hru potřebují děti

Provozovatelem webu je Moravská stezka z.s.

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením spolku Moravské stezky a s uvedením zdroje.

   

Projekt byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Tento projekt je realizován za přispění finančních prostředků Olomouckého kraje a Zlínského kraje.

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS