Po Hvězdné cyklostezce

Vydejte se z města Olomouce po nově vybudované cyklostezce Hvězdná do Šternberku, který se může pochlubit gotickým hradem, unikátní Expozicí času a zajímavým historickým centrem.

Z centra Olomouce se vydáme po cyklotrase č. 6029, která začíná u tržnice nedaleko Dolního náměstí, prochází Bezručovými sady a dále vede proti proudu řeky Moravy. Po pravé straně můžeme obdivovat komplex Klášterního Hradiska (národní kulturní památka), který dnes slouží jako vojenská nemocnice (možnost prohlídky s průvodcem). Naše cesta dál vede přes městskou část Černovír k Fortu I. Zde začíná Cyklostezka Hvězdná. Nejprve jedeme kolem železniční trati, dále projíždíme kolem satelitního městečka Hlušovice až do Bohuňovic. Cyklotrasa dále nese č. 6104. Odtud jedeme stále podél železniční trati až do Šternberku.

Historické jádro města Šternberku stojí za návštěvu! Hornímu náměstí vévodí Chrám Zvěstování Páně, nad městem se tyčí gotický hrad. Vybrat si můžeme ze dvou prohlídkových okruhů (Lichtensteinské sbírky a Velký okruh).

V centru města (ulice ČSA) nalezneme atraktivní muzeum Expozice času. Muzeum má široký záběr od vesmírného času k atomovým hodinám a nejmodernějším metodám měření času.

Okolí Šternberka tvoří hluboké lesy, které lákají k procházkám.

Zpět do hanácké metropole se můžeme vrátit stejnou cestou anebo k návratu využít bohaté sítě cyklotras, které jsou vedeny převážně po silnicích III. třídy.

 Fotogalerie:


CyklostezkaMost na cyklostezceHrad Šternberk


Fotogalerie:


CyklostezkaMost na cyklostezceHrad Šternberk

Provozovatelem webu je Moravská stezka z.s.

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením spolku Moravské stezky a s uvedením zdroje.

   

Projekt byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Tento projekt je realizován za přispění finančních prostředků Olomouckého kraje a Zlínského kraje.

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS