Historické skvosty

 Morava je kolébkou české historie. Od prvního osídlení Moravské pánve až po průmyslovou historii Baťovského regionu – na kole budete mít možnost nahlédnout do historie dlouhé 40 000 let.

Při cestování po Moravské stezce během pouhých šesti dnů poznáte velký kus Moravy. Navštívit můžete desítky turistických zajímavostí  historických měst, hradů, zámků, muzeí, zoologických zahrad či památek UNESCO, projet na Baťově plavebním kanále, ochutnat víno od místních vinařů, poznat kulturu zdejších lidí...

V panonské nížině se začala psát slovanská historie Velké Moravy. Za návštěvu pro milovníky historie určitě stojí Slovanské hradiště v Mikulčicích, majestátní poutní Velehrad, nebo památník Velké Moravy ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Jen pár kilometrů odsud narazíte na živou památku dávné historie – archeoskanzen v Modré u Velehradu, který žije každodenním životem, naučnými představeními, programy, pokusnými tavbami kovů, výrobou keramiky, zemědělskou výrobou i neustále prováděným archeologickým výzkumem.

Skutečnou perlou jižní Moravy je Lednicko-valtický areál, který je od roku 1996 součástí světového a kulturního dědictví UNESCO. Rod Lichtenštejnů tu vytvořil řadu skvostných staveb i rozsáhlých zahrad.

Zlín nabídne množství průmyslových památek, určitě se vyplatí Obuvnické muzeum nebo Baťův mrakodrap či obytná čtvrť pro zaměstnance bývalých Baťových závodů.

 Jen o pár kilometrů dále na sever se v Kroměříži projdete Květnou zahradou, která především v létě nabízí soulad barev a ornamentů vytvořených na květinových záhonech, ale třeba i přírodní bludiště.

Množství památek nabídne také Olomouc, která je sídlem Zajímavostí je orloj na Horním náměstí vyzdobený v duchu socialistického realismu postavami kopáče, pekaře, úředníka, volejbalistky a dalších profesí.

Vodní tvrz Jeseník je středem pozornosti nejen četných tuzemských i zahraničních turistů, ale i lázeňských pacientů  Priessnitzovy lázně si získaly mezinárodní věhlas a v Jeseníku tak můžete kromě příjemných procedur navštívit také muzeum lázeňství.

Odkazy na další turistické zajímavosti najdete u popisu trasy.

Provozovatelem webu je Moravská stezka z.s.

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením spolku Moravské stezky a s uvedením zdroje.

   

Projekt byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Tento projekt je realizován za přispění finančních prostředků Olomouckého kraje a Zlínského kraje.

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS